Racjonalna Terapia Zachowania

„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”

Epiktet

Czym jest jest Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ)?
Racjonalna Terapia Zachowania – jest to krótkoterminowa terapia dająca długotrwałe efekty, ponieważ umożliwia każdemu pozbycie się nieracjonalnych zachowań i związanych z nimi problemów emocjonalnych.
Jej znaczenie jest szczególnie istotne dla osób, które dają sobie komunikaty w stylu: “to moja wina”, “inni robią to lepiej”, “nie nadaję się do tego”… RTZ może pomóc.

 

Dla kogo RTZ?
Dla każdego, kto chce nauczyć się lepiej panować nad emocjami. Można wykorzystać ją we własnym rozwoju – polecana szczególnie dla psychologów, pedagogów, kuratorów, wychowawców i nauczycieli. Jest także niezmiernie przydatna w pracy z osobami, które doświadczają trudnych sytuacji życiowych,
choroby czy przewlekłego stresu, mają niskie poczucie własnej wartości. Jej podstawowe założenie głosi, że to nie fakty wywołują nasze emocje, ale nasze przekonanie o tych faktach.

Korzyści z warsztatów RTZ?

• zrozumienie w jaki sposób sami wpływamy na własne samopoczucie,
• nauczyć się rozpoznawać myśli racjonalne (zdrowe) i nieracjonalne,
• jaki związek zachodzi między myślą, ciałem, emocją i zachowaniem,
• jak można kontrolować swój nastrój poprzez zmianę myślenia na racjonalne.

Celem terapii jest rozpoznawanie u siebie i innych niezdrowych myśli i nawyków oraz zamiana ich na racjonalne. Narzędzie jest proste i skuteczne dlatego uczestnicy szybko odczuwają jego działanie i potrafią samodzielnie stosować po zakończeniu treningu.

Zapraszamy na spotkanie indywidualne lub grupowe, aby poznać tajniki racjonalnego myślenia, a tym samym poprawić jakość własnego życia!