Nowe warsztaty dla Rodziców w Pracowni

15września 2016
by Coach

miski

Akademia Rodzica – zwiększenie poczucia kompetencji rodzicielskich

To jakim jesteśmy rodzicem dla naszego dziecka zależy od wielu czynników. Od naszych korzeni, od składu rodziny, od emocjonalnych doświadczeń, zapamiętanych zranień i traum, od uczuć do partnera i relacji z nim, od sytuacji finansowej i wielu innych. Im większa świadomość tych wpływów, tym lepiej sobie radzimy, tym spokojniej i pewniej dajemy wsparcie dziecku. Czasami wystarczy zrozumieć własne zmęczenie lub strach dziecka. Łatwiej wtedy postawić granice i dać poczucie bezpieczeństwa.

Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, dają możliwość rozwijania siebie. W efekcie stajemy się bardziej świadomi własnych emocji, lepiej rozumiemy nasze dziecko, lepiej rozumiemy partnera.

Zagadnienia kolejnych bloków tematycznych:

  1. ROLE. Dzieci uczą się przez naśladowanie i doświadczanie. Kto i jak wpływa na to jak wychowujemy nasze dziecko.  Rola ojca i matki. Znaczenie rodziców i dziadków w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Role i etykiety przypisywane dzieciom – warsztaty zrealizowane!

  1. GRANICE. Jasno określone granice, zasady i wymagania. Jak mówić dziecku NIE. Spójność postaw obojga rodziców. Uleganie i nadopiekuńczość. Rodzic asertywny. Skuteczna komunikacja, jak pokonywać bloki komunikacyjne – warsztaty zrealizowane!

Kolejne spotkania będą poświęcone konsekwencji w wychowaniu, stosowaniu nagród i kar, rozumieniu emocji i zalet racjonalnego myślenia.

czytaj więcej

Aktualności, Bez kategorii